loader image

Özel Antalya Koleji Okullarında Oryantasyon Süreci Başladı

Özel Antalya Koleji Okulları Konyaaltı Kampüsü öğrencileri, 2023-2024 eğitim-öğretim yılı okul öncesi, ilkokul 1 ve Ortaokul 5. sınıfların oryantasyon süreci renkli görüntüler eşliğinde yapılan açılış töreni ile başladı.

Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf için düzenlenen okul uyum programına katılan öğrencileri karşılayan bandonun çaldığı hareketli parçalar ve marşlar güne ayrı bir renk kattı.

Okul yönetimi, tüm öğrenci, öğretmen, idareci ve velilere, yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar diledi. Ardından çalan zil ile öğrenciler neşe içinde sınıflarına girdi.

**
The Orientation Period Has Begun at Private Antalya College Schools

The orientation period for students of Private Antalya College Schools Konyaaltı Campus for the 2023-2024 academic year, including preschool, 1st grade, and 5th grade of middle school, started with a colorful opening ceremony.

Students participating in the school adaptation program were welcomed with lively music played by the band, adding a touch of excitement to the day.

The school administration extended their best wishes for success in the new academic year to all students, teachers, administrators, and parents. Following the ringing bell, students happily entered their classrooms.