BAKI-TEKIN-ILKOKUL-MUDURU-min

Değerli Anne-Babalar,

Dünyaya geldikleri andan itibaren büyük bir hassasiyet ve emekle yetiştirdiğiniz en kıymetli varlıklarınız olan evlatlarınızın aile içinde başlayan eğitim hayatının ancak doğru ellerde gerçek hedeflerine ulaşarak mutlu ve başarılı bireyler olarak yetişebileceğinin bilincindeyiz. Geleceğimizin yapı taşları olacak çocuklarımızla birlikte çıktığımız yolculuğun kıymetini biliyoruz.

Çağdaş ve Atatürkçü çizgisinden ödün vermeyen Antalya Koleji Okulları olarak eğitim hayatına adanan uzun yılların birikim ve tecrübesiyle öğrencilerimizin potansiyellerini ortaya çıkartıp kullanabilmeleri için uygun öğrenme ortamları yaratmayı önemsiyor ve çocuklarımızı özgür, azimli, insan haklarına saygılı bir dünya insanı olarak yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Öğrencilerimiz, okulumuzda uygulanan ulusal-uluslararası programlar ve güçlü eğitim kadromuzun rehberliğinde özgüvenli, öz disipline sahip, yaratıcı, çözüm odaklı bir şekilde eğitim alıyor ve kendi kültürünü iyi tanıyan, anadilini etkin bir biçimde kullanan bireyler olarak hayata hazırlanıyorlar. Bunların yanı sıra ulusal müfredata entegre edilerek planlanan Cambridge eğitim programları ve yoğun dil eğitimi ile öğrencilerimiz en az iki yabancı dil konuşabilen, farklı kültürleri tanıyan, uluslararası insan profiline uygun olarak evrensel tutum ve becerilerle donatılıyorlar.

Çocuklarımızın sosyal, duygusal, bilişsel ve bedensel tüm gelişim alanlarında desteklenmesini sağlayan modern çağın tüm ihtiyaçlarını karşılayan kampüs donanımımız uluslararası standartlarda eğitim sunulmasına imkân tanıyor.

Her çocuk farklıdır ve geleceğe yön verebilecek farklı bir değerdir. Eğitimciler fidanların önce sağlam ve güçlü ağaçlara sonra huzurlu ve daima gelişen ormanlara dönüşmesinde sevgiyle bilgi akıtan ırmaklardır. Bizler fidanlarımızla geleceğe yürümekten büyük bir gurur duyuyoruz. “Gelecek İçin Şimdi” sloganımızın verdiği sorumlulukla eğitimde öncü adımlar atmaya devam edeceğiz.

 

Saygılarımla,

Baki TEKİN

İlkokul Müdürü