loader image

CAMBRİDGE INTERNATİONAL SCHOOLS PROGRAMI

Unutulmamalıdır ki gelecekte öğrenciler hangi mesleği seçerlerse seçsinler bildikleri yabancı dil düzeyleri ve çeşitliliği ile fark yaratacaklardır…

Özel Antalya Koleji Okullarında; Cambridge Uluslararası Programı, 2019-2020 öğretim yılında alınan onayla uygulanmaya başlanmış, öğrencilerimizin ömür boyu geçerliliği olan diplomalarla yabancı dil niteliklerini daha da geliştirmesi hedeflenmiştir. Program öğrencilerin sınıf içinde ve dışında akademik, sosyal, fiziksel, duygusal ve kültürel olarak gelişmelerini amaçlar.

Programımız öğrencilerin yabancı dil eğitimi sayesinde düşünen, eleştiren, farklı fikirlere saygı duyan, insanlık değerlerinin bilincinde, her konuda bilgili, yaşam becerileri olan, yaşam boyu öğrenmeyi hedefleyen bireyler olarak yetişmelerini sağlar. Dil gelişimi iletişim kurma ihtiyacı ile bağlantılı olduğu için öğrencilerin her fırsatta öğrendikleri dili kullanmalarına fırsat tanınır. Program sayesinde öğrenciler araştırmayı, düşünmeyi, problem çözmeyi, zorluklarla başa çıkabilmeyi, değişikliklere kolayca uyum sağlayabilmeyi, grup çalışmalarında aktif rol almayı, öz güvenli olmayı, sorumluluk sahibi ve yenilikçi olmayı öğrenir. Program bir bütün olarak İlkokul, (Cambridge International Primary) Ortaokul (Cambridge International Secondary) ve Lise 9 ve 10. sınıflarda sertifika programı (IGCSE) olarak devam eder. Bu programa dâhil olan öğrencilerimiz ÇİFT DİPLOMA almaya hak kazanır. Bu diploma, dünya çapındaki 600’ü aşkın üniversiteye giriş kolaylığı sağlamaktadır.

Ortaokulda, yüksek standartlarda İngilizce dil eğitimi sunan okullarımız, Fen Bilimleri ve Matematik derslerini Türkçe sunmanın yanında Cambridge Assessment International Education programı gerekliliklerine göre İngilizce olarak da sunuyor. Öğrenciler, Fen bilimleri ve Matematik derslerini ilkokuldan başlayarak İngilizce olarak da alıyor.

PASCH “OKULLAR: GELECEĞİN ORTAKLARI”

Antalya’da İlk ve Tek PASCH Okulu!

İkinci yabancı dil eğitimi okullarımızda 5. sınıftan itibaren haftada 4 saat Almanca eğitimi ile başlamaktadır.  Goethe Enstitüsü, Yurt Dışı Eğitim İşleri Merkezi, Alman Akademik Servisi ve Kültür Bakanları Konseyi’nin Pedagojik Değişim Hizmeti Birimi ve dönemin Dış İşleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier tarafından gerçekleştirilen PASCH “Okullar: Geleceğin Ortakları” projesi ile Özel Antalya Koleji Antalya’daki ilk ve tek PASCH Okuludur.

PASCH Projesi, Almanya ile özel bir bağlantısı olan dünya çapındaki 2000’den fazla PASCH okulunun yer aldığı ağı güçlendirmekte ve birleştirmektedir. Goethe-Institut 100’den fazla ülkede, milli eğitim sistemine bağlı yaklaşık 600 PASCH okuluna danışmanlık desteği verir.