loader image

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 100. yıl dönümü, tüm yurtta olduğu gibi Özel Antalya Koleji Okulları Lara (Merkez) Kampüsünde de coşkuyla kutlandı. Törene Antalya Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan da katıldı.

Okulun tören alanında yapılan kutlama programı, Özel Antalya Koleji Okulları Kurucu  Başkanı Mustafa Koca’nın Anadolu ve Fen Lisesi öğrencileriyle Ata’ya Cumhuriyetimizin 100. yıl çelenginin sunumuyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunması, Anadolu ve Fen Lisesi Müdürü Tevhide Arslan’ın günün anlam ve önemini belirten konuşması ile devam etti.  

Cumhuriyet şarkılarına bolca yer verilen programda, Cumhuriyet Hepimizin adlı şiiri öğretmenler, öğrenciler ve okul personeli birlikte okudu.  Ortaokul 5. sınıf öğrencileri de ‘Cumhuriyet Güneşi Yaşatır Memleketi’ adlı şiiri okudu. Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata’ya cevabının seslendirildiği programda, program, öğrencilerin jimnastik, akrobasi, Fazıl Say’ın 100. Yıl Marşı eşliğinde yapılan dans gösterisi ve bando takımının çaldığı marşlarla devam etti ve izleyenlere coşkulu anlar yaşattı.

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir