loader image

Özel Antalya Koleji Okulları Lara (Merkez) Kampüsü Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerinin 2021-2022 eğitim öğretim yılı 13. Dönem “Liseye Geçiş Töreni”nde duygu dolu anlar yaşandı.

Okulun konferans salonunda düzenlenen törene Genel Müdürü Sadik Dönmez, Ortaokul Müdürü Özgür Karahan, okul yöneticileri, öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı.
 
Program, saygı duruşu ve istiklal Marşının söylenmesiyle başladı. Ardından Ortaokul Müdürü Özgür Karahan ve Genel Müdür Sadık Dönmez’in öğrencilere ve velilere duygulu bir konuşma yaptı.
 
Okul orkestrasının seslendirdiği şarkılar ise programa renk kattı.

Programda yıl içerisinde akademik, sportif ve sanatsal alanlardaki yarışmalarda dünya, Avrupa ve Türkiye derecesi elde eden öğrencilere plaketleri takdim edildi.
 
Ayrıca LGS Türkiye birincisi Özgür Batu Atalay ve okul mezun birincileri Nisa Öztürk, Emir Özdemir ve Cemre Kök plaket ile ödüllendirildi. Program, 2021-2022  Eğitim-Öğretim yılı okul birincilerinin yaş kütüğüne plaket çakması ve öğrencilerin konuşmaları ile devam etti.
 
Törenin en duygulu ani olarak nitelendirilen bayrak flama devir teslim töreninde ise bu yıl liseye geçecek olan öğrenciler, gelecek yıl ortaokul 8. sınıf olacak öğrencilere, Türk bayrağını ve okul flamasını teslim etti. Bayrak flama teslim töreninin ardından öğrencilere belgeleri verildi.
 
Programda 8. sınıf öğrencileri “anne-baba”ya teşekkür konuşmasının ardından öğrenciler püsküllerini sağdan sola çevirerek keplerini havaya attı.
 
Tören, öğrencilerin hatıra fotoğrafı çekimi ve ikramlarla son buldu.