loader image

Özel Antalya Koleji Okulları Lara (Merkez) Kampüsü Ortaokulu 8. sınıf öğrencilerinin 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı 14. Dönem ‘Liseye Geçiş Töreni’nde duygu dolu anlar yaşandı.

Okul bahçesinde düzenlenen törene Özel Antalya Koleji Okulları Kurucu Başkanı Mustafa Koca, Yönetim Kurulu Başkanı ve Kurucu Temsilcisi İbrahim Sezgin Koca ve eşi, Genel Müdürü Sadık Dönmez, Ortaokul Müdürü Emel Aydın, okul yöneticileri, öğretmenler ve çok sayıda veli katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesiyle başladı. Ardından Genel Müdür Sadık Dönmez ve Ortaokul Müdürü Emel Aydın öğrencilere ve velilere duygulu bir konuşma yaptı. Okul orkestrasının seslendirdiği şarkılar ise programa renk kattı.

Programda yıl içerisinde sportif yarışmalarda Türkiye derecesi elde eden öğrencilere madalyaları ve belgeleri takdim edildi.

Ayrıca LGS Türkiye birincisi Ceyda Özbükücü ve okul üçüncüsü Duru Arman, ikincisi Ceyda Özbükücü, birincisi Duru Mine Kuş plaket ile ödüllendirildi. Program, 2022-2023 Eğitim-Öğretim yılı okul birincisi ve LGS birincisinin yaş kütüğüne plaket çakması ve öğrencilerin konuşmaları ile devam etti.

Törenin en duygulu anı olarak nitelendirilen bayrak flama devir teslim töreninde ise bu yıl liseye geçecek olan öğrenciler, gelecek yıl ortaokul 8. sınıf olacak öğrencilere, Türk bayrağını ve okul flamasını teslim etti. Bayrak flama teslim töreninin ardından öğrencilere belgeleri verildi.

Programın sonunda 8. sınıf öğrencileri keplerini havaya atıp dilek balonlarını gökyüzüne bıraktı.

Tören, öğrencilerin hatıra fotoğrafı çekimi ve ikramlarla son buldu.