loader image

Özel Antalya Koleji Okulları Lara (Merkez) ve Konyaaltı Kampüsü öğretmenlerine yönelik seminer düzenlendi.

 Lara (Merkez) ve Konyaaltı Kampüsü öğretmenlerine, Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi ve Life School Program Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Sever tarafından “Eğitimin Gör Dediği: Yeni Dünyaya Yeni Bakış” konulu seminer verildi.

 Lara (Merkez) Kampüsü konferans salonunda düzenlenen seminerde Life School Program Koordinatörü Prof. Dr. Mustafa Sever, “Life School üretime dönük, etkileşimli, dijital dönüşüme öncülük eden pedagojik bir deneyim olarak kurgulanmıştır. Life School’un temel felsefesi üç ana eksen üzerine oturuyor; bilmek, yapmak ve olmak. Her bir modül bu zemin üzerine oturtuluyor. Öğretim materyalleri, yenilikçi bir anlayışa ve konvansiyonelden uzaktan eğitim mantığının çok ötesinde bir kurguya sahiptir. Life School’un diğer modellerden ayırt eden en önemli özelliği, öğretim materyallerinin içeriğinin, aktarım biçiminin ve değerlendirme sistematiğinin özgünlüğüdür” diye konuştu.

 Öğleden sonra yapılan ikinci oturumda ise; Lara (Merkez) ve Konyaaltı Kampüsü okul öncesi ve sınıf öğretmenlerine yönelik Yazar Hilal Ateş Öztan tarafından “Ölçme Değerlendirmede Yenilikçi Yaklaşımlar ve Düşünmeyi Görünür Kılma” konulu seminer düzenlendi ve uygulamalı eğitim verildi.

 Okul yönetimi, seminer sonunda programa katkılarından dolayı konuşmacılara teşekkür ederek belgelerini takdim etti.